Το πρόγραμμα των αγώνων στους 10 προκριματικούς ομίλους του Εuro 2024:
1ος όμιλος
1η αγωνιστική 25/3
Σκωτία-Κύπρος
Ισπανία-Νορβηγία
2η αγωνιστική 28/3
Γεωργία-Νορβηγία
Σκωτία-Ισπανία
3η αγωνιστική 17/6
Νορβηγία-Σκωτία
Κύπρος-Γεωργία
4η αγωνιστική 20/6
Σκωτία-Γεωργία
Νορβηγία-Κύπρος
5η αγωνιστική 8/9
Γεωργία-Ισπανία
Κύπρος-Σκωτία
6η αγωνιστική 12/9
Ισπανία-Κύπρος
Νορβηγία-Γεωργία
7η αγωνιστική 12/10
Κύπρος-Νορβηγία
Ισπανία-Σκωτία
8η αγωνιστική 15/10
Γεωργία-Κύπρος
Νορβηγία-Ισπανία
9η αγωνιστική 16/11
Γεωργία-Σκωτία
Κύπρος-Ισπανία
10η αγωνιστική 19/11
Ισπανία-Γεωργία
Σκωτία-Νορβηγία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Ισπανία 0 0-0-0 0-0 0
2. Σκωτία 0 0-0-0 0-0 0
3. Νορβηγία 0 0-0-0 0-0 0
4. Γεωργία 0 0-0-0 0-0 0
5. Κύπρος 0 0-0-0 0-0 0
2ος όμιλος
1η αγωνιστική 24/3
Γιβραλτάρ-Ελλάδα
Γαλλία-Ολλανδία
2η αγωνιστική 27/3
Ολλανδία-Γιβραλτάρ
Ιρλανδία-Γαλλία
3η αγωνιστική 16/6
Γιβραλτάρ-Γαλλία
Ελλάδα-Ιρλανδία
4η αγωνιστική 19/6
Γαλλία-Ελλάδα
Ιρλανδία-Γιβραλτάρ
5η αγωνιστική 7/9
Γαλλία-Ιρλανδία
Ολλανδία-Ελλάδα
6η αγωνιστική 10/9
Ιρλανδία-Ολλανδία
Ελλάδα-Γιβραλτάρ
7η αγωνιστική 13/10
Ιρλανδία-Ελλάδα
Ολλανδία-Γαλλία
8η αγωνιστική 16/10
Γιβραλτάρ-Ιρλανδία
Ελλάδα-Ολλανδία
9η αγωνιστική 18/11
Ολλανδία-Ιρλανδία
Γαλλία-Γιβραλτάρ
10η αγωνιστική 21/11
Ελλάδα-Γαλλία
Γιβραλτάρ-Ολλανδία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Γαλλία 0 0-0-0 0-0 0
2. Ολλανδία 0 0-0-0 0-0 0
3. Ελλάδα 0 0-0-0 0-0 0
4. Ιρλανδία 0 0-0-0 0-0 0
5. Γιβραλτάρ 0 0-0-0 0-0 0
3ος όμιλος
1η αγωνιστική 23/3
Β. Μακεδονία-Μάλτα
Ιταλία-Αγγλία
2η αγωνιστική 26/3
Μάλτα-Ιταλία
Αγγλία-Ουκρανία
3η αγωνιστική 16/6
Μάλτα-Αγγλία
Β. Μακεδονία-Ουκρανία
4η αγωνιστική 19/6
Αγγλία-Β. Μακεδονία
Ουκρανία-Μάλτα
5η αγωνιστική 9/9
Β. Μακεδονία-Ιταλία
Ουκρανία-Αγγλία
6η αγωνιστική 12/9
Ιταλία-Ουκρανία
Μάλτα-Β. Μακεδονία
7η αγωνιστική 14/10
Ουκρανία-Β. Μακεδονία
Ιταλία-Μάλτα
8η αγωνιστική 17/10
Μάλτα-Ουκρανία
Αγγλία-Ιταλία
9η αγωνιστική 17/11
Ιταλία-Β. Μακεδονία
Αγγλία-Μάλτα
10η αγωνιστική 20/11
Ουκρανία-Ιταλία
Β. Μακεδονία-Αγγλία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Ιταλία 0 0-0-0 0-0 0
2. Αγγλία 0 0-0-0 0-0 0
3. Ουκρανία 0 0-0-0 0-0 0
4. Β. Μακεδονία 0 0-0-0 0-0 0
5. Μάλτα 0 0-0-0 0-0 0
4ος όμιλος
1η αγωνιστική 25/3
Αρμενία-Τουρκία
Κροατία-Ουαλία
2η αγωνιστική 28/3
Τουρκία-Κροατία
Ουαλία-Λετονία
3η αγωνιστική 16/6
Ουαλία-Αρμενία
Λετονία-Τουρκία
4η αγωνιστική 19/6
Αρμενία-Λετονία
Τουρκία-Ουαλία
5η αγωνιστική 8/9
Κροατία-Λετονία
Τουρκία-Αρμενία
6η αγωνιστική 11/9
Αρμενία-Κροατία
Λετονία-Ουαλία
7η αγωνιστική 12/10
Λετονία-Αρμενία
Κροατία-Τουρκία
8η αγωνιστική 15/10
Τουρκία-Λετονία
Ουαλία-Κροατία
9η αγωνιστική 18/11
Αρμενία-Ουαλία
Λετονία-Κροατία
10η αγωνιστική 21/11
Κροατία-Αρμενία
Ουαλία-Τουρκία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Κροατία 0 0 0 0 0-0 0
2. Ουαλία 0 0 0 0 0-0 0
3. Αρμενία 0 0 0 0 0-0 0
4. Τουρκία 0 0 0 0 0-0 0
5. Λετονία 0 0 0 0 0-0 0
5ος όμιλος
1η αγωνιστική 24/3
Μολδαβία-Νησιά Φερόε
Τσεχία-Πολωνία
2η αγωνιστική 27/3
Πολωνία-Αλβανία
Μολδαβία-Τσεχία
3η αγωνιστική 17/6
Αλβανία-Μολδαβία
Νησιά Φερόε-Τσεχία
4η αγωνιστική 20/6
Μολδαβία-Πολωνία
Νησιά Φερόε-Αλβανία
5η αγωνιστική 7/9
Πολωνία-Νησιά Φερόε
Τσεχία-Αλβανία
6η αγωνιστική 10/9
Αλβανία-Πολωνία
Νησιά Φερόε-Μολδαβία
7η αγωνιστική 12/10
Αλβανία-Τσεχία
Νησιά Φερόε-Πολωνία
8η αγωνιστική 15/10
Τσεχία-Νησιά Φερόε
Πολωνία-Μολδαβία
9η αγωνιστική 17/11
Πολωνία-Τσεχία
Μολδαβία-Αλβανία
10η αγωνιστική 20/11
Τσεχία-Μολδαβία
Αλβανία-Νησιά Φερόε
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Πολωνία 0 0-0-0 0-0 0
2. Τσεχία 0 0-0-0 0-0 0
3. Αλβανία 0 0-0-0 0-0 0
4. Νησιά Φερόε 0 0-0-0 0-0 0
5. Μολδαβία 0 0-0-0 0-0 0
6ος όμιλος
1η αγωνιστική 24/3
Αυστρία-Αζερμπαϊτζάν
Σουηδία-Βέλγιο
2η αγωνιστική 27/3
Σουηδία-Αζερμπαϊτζάν
Αυστρία-Εσθονία
3η αγωνιστική 17/6
Βέλγιο-Αυστρία
Αζερμπαϊζάν-Εσθονία
4η αγωνιστική 20/6
Αυστρία-Σουηδία
Εσθονία-Βέλγιο
5η αγωνιστική 9/9
Αζερμπαϊτζάν-Βέλγιο
Εσθονία-Σουηδία
6η αγωνιστική 12/9
Βέλγιο-Εσθονία
Σουηδία-Αυστρία
7η αγωνιστική 13/10
Εσθονία-Αζερμπαϊτζάν
Αυστρία-Βέλγιο
8η αγωνιστική 16/10
Αζερμπαϊτζάν-Αυστρία
Βέλγιο-Σουηδία
9η αγωνιστική 16/11
Αζερμπαϊτζάν-Σουηδία
Εσθονία-Αυστρία
10η αγωνιστική 19/11
Βέλγιο-Αζερμπαϊτζάν
Σουηδία-Εσθονία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Βέλγιο 0 0-0-0 0-0 0
2. Αυστρία 0 0-0-0 0-0 0
3. Σουηδία 0 0-0-0 0-0 0
4. Αζερμπαϊτζάν 0 0-0-0 0-0 0
5. Εσθονία 0 0-0-0 0-0 0
7ος όμιλος
1η αγωνιστική 24/3
Βουλγαρία-Μαυροβούνιο
Σερβία-Λιθουανία
2η αγωνιστική 27/3
Ουγγαρία-Βουλγαρία
Μαυροβούνιο-Σερβία
3η αγωνιστική 17/6
Λιθουανία-Βουλγαρία
Μαυροβούνιο-Ουγγαρία
4η αγωνιστική 20/6
Ουγγαρία-Λιθουανία
Βουλγαρία-Σερβία
5η αγωνιστική 7/9
Σερβία-Ουγγαρία
Λιθουανία-Μαυροβούνιο
6η αγωνιστική 10/9
Μαυροβούνιο-Βουλγαρία
Λιθουανία-Σερβία
7η αγωνιστική 14/10
Βουλγαρία-Λιθουανία
Ουγγαρία-Σερβία
8η αγωνιστική 17/10
Λιθουανία-Ουγγαρία
Σερβία-Μαυροβούνιο
9η αγωνιστική 16/10
Βουλγαρία-Ουγγαρία
Μαυροβούνιο-Λιθουανία
10η αγωνιστική 19/11
Ουγγαρία-Μαυροβούνιο
Σερβία-Βουλγαρία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Ουγγαρία 0 0-0-0 0-0 0
2. Σερβία 0 0-0-0 0-0 0
3. Μαυροβούνιο 0 0-0-0 0-0 0
4. Βουλγαρία 0 0-0-0 0-0 0
5. Λιθουανία 0 0-0-0 0-0 0
8ος όμιλος
1η αγωνιστική 23/3
Καζακστάν-Σλοβενία
Δανία-Φινλανδία
Σαν Μαρίνο-Β. Ιρλανδία
2η αγωνιστική 26/3
Καζακστάν-Δανία
Σλοβενία-Σαν Μαρίνο
Β. Ιρλανδία-Φινλανδία
3η αγωνιστική 16/6
Φινλανδία-Σλοβενία
Δανία-Β. Ιρλανδία
Σαν Μαρίνο-Καζακστάν
4η αγωνιστική 19/6
Σλοβενία-Δανία
Β. Ιρλανδία-Καζακστάν
Φινλανδία-Σαν Μαρίνο
5η αγωνιστική 7/9
Καζακστάν-Φινλανδία
Σλοβενία-Β. Ιρλανδία
Δανία-Σαν Μαρίνο
6η αγωνιστική 10/9
Καζακστάν-Β. Ιρλανδία
Φινλανδία-Δανία
Σαν Μαρίνο-Σλοβενία
7η αγωνιστική 14/10
Β. Ιρλανδία-Σαν Μαρίνο
Σλοβενία-Φινλανδία
Δανία-Καζακστάν
8η αγωνιστική 17/10
Φινλανδία-Καζακστάν
Β. Ιρλανδία-Σλοβενία
Σαν Μαρίνο-Δανία
9η αγωνιστική 17/11
Καζακστάν-Σαν Μαρίνο
Φινλανδία-Β. Ιρλανδία
Δανία-Σλοβενία
10η αγωνιστική 20/11
Β. Ιρλανδία-Δανία
Σλοβενία-Καζακστάν
Σαν Μαρίνο-Φινλανδία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Δανία 0 0-0-0 0-0 0
2. Φινλανδία 0 0-0-0 0-0 0
3. Σλοβενία 0 0-0-0 0-0 0
4. Καζακστάν 0 0-0-0 0-0 0
5. Β. Ιρλανδία 0 0-0-0 0-0 0
6. Σαν Μαρίνο 0 0-0-0 0-0 0
9ος όμιλος
1η αγωνιστική 25/3
Λευκορωσία-Ελβετία
Ανδόρα-Ρουμανία
Ισραήλ-Κόσοβο
2η αγωνιστική 28/3
Ελβετία-Ισραήλ
Κόσοβο-Ανδόρα
Ρουμανία-Λευκορωσία
3η αγωνιστική 16/6
Λευκορωσία-Ισραήλ
Ανδόρα-Ελβετία
Κόσοβο-Ρουμανία
4η αγωνιστική 19/6
Ελβετία-Ρουμανία
Ισραήλ-Ανδόρα
Λευκορωσία-Κόσοβο
5η αγωνιστική 9/9
Κόσοβο-Ελβετία
Ανδόρα-Λευκορωσία
Ρουμανία-Ισραήλ
6η αγωνιστική 12/9
Ελβετία-Ανδόρα
Ρουμανία-Κόσοβο
Ισραήλ-Λευκορωσία
7η αγωνιστική 12/10
Ισραήλ-Ελβετία
Ανδόρα-Κόσοβο
Λευκορωσία-Ρουμανία
8η αγωνιστική 15/10
Ελβετία-Λευκορωσία
Ρουμανία-Ανδόρα
Κόσοβο-Ισραήλ
9η αγωνιστική 18/11
Λευκορωσία-Ανδόρα
Ισραήλ-Ρουμανία
Ελβετία-Κόσοβο
10η αγωνιστική 21/11
Ρουμανία-Ελβετία
Ανδόρα-Ισραήλ
Κόσοβο-Λευκορωσία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Ελβετία 0 0-0-0 0-0 0
2. Ισραήλ 0 0-0-0 0-0 0
3. Ρουμανία 0 0-0-0 0-0 0
4. Κόσοβο 0 0-0-0 0-0 0
5. Λευκορωσία 0 0-0-0 0-0 0
6. Ανδόρα 0 0-0-0 0-0 0
10ος όμιλος
1η αγωνιστική 23/3
Σλοβακία-Λουξεμβούργο
Πορτογαλία-Λιχτενστάιν
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ισλανδία
2η αγωνιστική 26/3
Σλοβακία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Λιχτενστάιν-Ισλανδία
Λουξεμβούργο-Πορτογαλία
3η αγωνιστική 17/6
Λουξεμβούργο-Λιχτενστάιν
Ισλανδία-Σλοβακία
Πορτογαλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
4η αγωνιστική 20/6
Ισλανδία-Πορτογαλία
Λιχτενστάιν-Σλοβακία
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λουξεμβούργο
5η αγωνιστική 8/9
Σλοβακία-Πορτογαλία
Λουξεμβούργο-Ισλανδία
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λιχτενστάιν
6η αγωνιστική 11/9
Ισλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Πορτογαλία-Λουξεμβούργο
Σλοβακία-Λιχτενστάιν
7η αγωνιστική 13/10
Ισλανδία-Λουξεμβούργο
Πορτογαλία-Σλοβακία
Λιχτενστάιν-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
8η αγωνιστική 16/10
Ισλανδία-Λιχτενστάιν
Λουξεμβούργο-Σλοβακία
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Πορτογαλία
9η αγωνιστική 16/11
Σλοβακία-Ισλανδία
Λουξεμβούργο-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Λιχτενστάιν-Πορτογαλία
10η αγωνιστική 19/11
Πορτογαλία-Ισλανδία
Λιχτενστάιν-Λουξεμβούργο
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Σλοβακία
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β
1. Πορτογαλία 0 0-0-0 0-0 0
2. Βοσνία-Ερζεγοβίνη 0 0-0-0 0-0 0
3. Ισλανδία 0 0-0-0 0-0 0
4. Λουξεμβούργο 0 0-0-0 0-0 0
5. Σλοβακία 0 0-0-0 0-0 0
6. Λιχτενστάιν 0 0-0-0 0-0 0
21 Μαρτίου 2024: ημιτελικοί play off
26 Μαρτίου 2024: τελικοί play off
Πηγή: pierianews.gr